Evlilik süreci içerisinde bazen taraflardan biri eşinin kendisini aldattığı şüphesini duyabilir. Bu tarz durumların tespitinde ise eş takibi ve aldatma tespiti için dedektif hizmeti ihtiyacı içerisinde olabilir. Çoğu zaman yersiz şüphelerden kaynaklanan bu tarz durumların netlik kazanması evlilik müessesesinin devamlılığı açısından önemlidir. Fox Dedektiflik olarak başarılı şekilde eş takibi ve aldatma tespiti hizmetlerimizi sunarız. Daha fazla bilgi edinmek için bizi her zaman arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu konudaki foxdedektiflik.com/es-takibi/ hizmet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eş Takibi Nedir?

Evlilik; toplumun temel yapı taşı şeklinde kabul gören ailenin oluşumu noktasında gerekli bir kurumdur. Evlilik bağı ile birbirlerine bağlanan insanlar, ölene kadar sadık kalacaklarına dair yemin ederler. Hemen herkes aynı yastığa baş koyduğu yol arkadaşının kendisine sadık olduğunu bilip kendini güvende hissetmek ister. Türk Medeni Kanunu da evlilikte sadakati zorunluluk şeklinde kabul eder. Kanunun 185. maddesi kapsamında eşlerin beraber yaşamaları, birbirlerine yardımcı olmaları aynı zamanda da sadık kalmaları yükümlülüğünü taraflara yükler. Eş takibi, eşlerden birinin işlediği kabahat, aldatma şüphesi ve benzeri suçların delillendirilmesi amacıyla yapılan bir takip görevidir.

Eş Takibi Nedenleri

Günümüzde evlilikler her zaman çok uzun sürmeyebilir. Eşler arasında başlayan sıradan tartışmalar, hem sosyal hem de aile içi faktörlere bağlı olarak bir süre sonra anlaşmazlığa dönüşebilir. Bu durum ise kişilerde olumsuz bir psikoloji yaratır. Bu da bir tarafı aldatma benzeri yanlış yollara sevk edebilir. Burada eşlerden birisinin kafasında aldatıldığına dair şüpheler varsa bu konuda şüphesini haklı çıkaracak işaretlere dikkat etmelidir. Bununla ilgili foxdedektiflik.com/esim-beni-aldatiyor-mu-nasil-anlarim/ linkindeki yazıyı okumanızı şiddetle öneririz. Size bu konuda önemli ipuçları sunan foxdedektiflik.com/aldatildiginizi-nasil-anlarsiniz-dedektiften-ipuclari/ yazıya da muhakkak göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Eş takibinde eğer kendiniz birşeyler yapmak istiyorsanız foxdedektiflik.com/esimin-aldattigindan-supheleniyorum-ne-yapmaliyim/ yazısını mutlaka okuyun. Eğer bize başvurursanız karşı tarafın aldattığından emin olmak adına firmamız, bazı aşamalar uygular. Öncelikle işin kapsamı detaylı bir şekilde konuşulur. Takip isteyen taraf, eşine dair gerekli olan bilgileri verip çalışma istediğini firmamıza belirtir. Eş takibi ilk etapta hizmet sürecini ilerleyişi hakkında bilgilendirilirsiniz. Bu süreç sizin isteğiniz kapsamında değiştirilebilir.

Aldatma İspatı Nedir?

Aldatma ispatı kısaca; aldatılan kişinin bu durumdan emin olma ihtiyacı doğrultusunda kendisine sunulan bir dedektiflik hizmetidir. Aldatılma şüphesindeki kişilerin bize başvurmadan önce kendisine ilk sorduğu “neden aldatıldım” sorusudur. Erkekler yada kadınlar neden aldatır hiç düşündünüz mü? foxdedektiflik.com/erkekler-neden-aldatir/ ve foxdedektiflik.com/kadinlar-neden-aldatir/ yazılarımıza göz atarak kafanızdaki şüphelerin arkaplanını anlayabilirsiniz. Eğer aldatıldığınızdan şüphe ediyorsanız ve destek almak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz. Gerekli olan tüm ispat ve kanıtları size sunmaya çalışırız.

Aldatma Nasıl İspat Edilir?

Aldatmanın ispat edilebilmesi için mahkemeler, genel olarak teknolojiden faydalanır. Eğer bir kişi aldatıldığından şüphe ediyorsa bunu ya kendi yada bir özel dedektif yardımıyla ispat etmelidir. Türkiye’de uygulanan hukuk sistemine göre şayet aldatıldıysanız ve bunu ispatlamak istiyorsanız, mahkemeye, hukuka uygun olarak elde edilmiş gözle görülür, elle tutulur deliller sunmak durumundasınızdır. Neler delil olarak sunulabilir aldaıldığınızı nasıl ispatlayabilirsiniz bu konudaki foxdedektiflik.com/aldatildigimi-nasil-kanitlarim-ispatlarim/ yazımızda detaylı olarak bilgilendirdik. Daha fazlası için dedektiflik büromuzu arayabilirsiniz.

Aldatılan Eşin Hakları Nelerdir?

Aldatılan eşin pek çok hakkı vardır. Bu haklar aynı zamanda yasalarla da teminat altına alınmıştır. Bu hakların neler olduğu hakkında kapsamlı biçimde bilgi almak mümkündür. Bu haklar için gerek görülen yasalara uygun biçimde elde edilmiş olan tüm kanıt ve deliller mahkemeye sunulduktan sonra söz konusu haklardan faydalanmak mümkündür. Bu noktada ekibimizdeki uzman dedektiflerimizden hizmet talep edebilirsiniz. Aldatılan eşin haklarından da kısaca söz etmek mümkündür.

 • Mal Hakkı

Evlilik süreci içerisinde eşlerden birinin sadakat yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda aldatılan taraf eşinden maddi tazminat talebinde bulunabilir. Bu talepler mahkeme tarafından değerlendirilir ve eşlerin evlilik sürecinde edindikleri malların bölüşülmesine yönelik olarak karar verir. Karar sürecinde aldatmaya yönelik ispat ve kanıtlar, aldatılan tarafın haklarının daha iyi korunmasını sağla

 • Nafaka Hakkı

Boşanmanın ardından mahkeme; bir tarafın diğer tarafa ödemesi gereken bir para miktarı belirler. Bu paraya da genel olarak nafaka denir. Nafaka hakkı, çoğu zaman çalışan tarafın çalışmayan tarafa ödemesi olarak elde edilir. Ancak nafaka kazanma konusuna dair de kendi içinde birden çok çeşit vardır. Nafaka; tedbir nafaka su, çocuk nafakası, yardım nafakası, iştirak nafakası ve yoksulluk nafakası gibi farklı çeşitlere ayrılır.

 • Velayet Hakkı

Boşanmanın ardından çiftlerin sahip olduğu ve henüz reşit olmayan çocukların geleceği noktasında velayet hakkı son derece büyük önem arz eder. Velayet hakkı, pek çok boşanma sonrasında çiftler tarafından en fazla önem verilen konu olarak bilinir. Taraflar çoğu zaman çocuklarının velayet hakkını almak ve velayeti kazanmak için yoğun bir şekilde mücadele ederler. Velayeti kazanma noktasında ise mahkemenin ikna edilmesi önemlidir. Bu süreçte de elde edilecek olan deliller, devreye girer. Aldatma durumlarında bunu ispat edecek delillerin mahkemeye sunulması, velayet hakkı konusunda avantaj sağlar.

 • Tazminat Hakkı

Tazminat hakkı; boşanmanın ardından mahkemeye sunulacak deliller kapsamında taraflardan birinin diğer tarafa ödemesi gereken tazminatları kapsar. Boşanmanın nedenleri farklılık gösterdiğinden dolayı tazminatlar da iki gruba ayrılır. Bu gruplar ise maddi ve manevi tazminat şeklindedir. Bu noktada özellikle dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar vardır. Aldatıldığını öğrenen bir eşin tazminat hakkını kazanmak için, aldatıldığını öğrendiği tarih itibarıyla ilk 6 ay içinde boşanmak amacıyla dava açmış olması gerekir.

Eş Takibinde Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Eş takibi sırasında bazı detaylara dikkat edilmesi sürecin başarılı olması açısından önemlidir. Eş takibi, sadece profesyonel dedektifler tarafından yapılmalıdır. Bilgisiz kişiler ya da kuruluşların yapacağı araştırmalar, her zaman soru işaretlerini gidermeyebilir. Hatta kişilere ve evliliklerine daha fazla zarar verebilir. Bir diğer önemli nokta ise eş takibi öncesinde boşanma davası bir hukuki sürecin başlayıp başlamadığıdır. Eğer söz konusu süreç, mahkemeye taşındıysa ya da yalnızca bir kanıt arayışı varsa izlenecek yöntemler bu noktada farklılık gösterebilir. Bu konudaki soru cevaplarımızı sitemizin foxdedektiflik.com anasayfasına ekledik muhakkak göz atınız.

Eş Takibi için Özel Dedektif Tutmak Yasal mı?

Özel dedektiflik, şu anda tüm dünya genelinde bir meslek dalı halindedir. Günümüzde bazı kişiler özel dedektif tutmanın yasal olmadığını, hatta bir suç olduğunu düşünür. Ancak bu durum tamamen yanlıştır. Bu konuda gerekli bilgilendirmeyi foxdedektiflik.com/dedektif-tutmak-suc-mu-yasal-mi/ yazımızda yaptık. Burada bilinmesi gereken önemli nokta delil toplanırken izlenen süreçtir. Bu sürecin yasalara uygun olarak yürütülmesi gerekir. Fox Dedektiflik ekibi olarak eş takibi kapsamında delil toplarken kesinlikle prosedürlere uygun şekilde hareket ederiz.

Eş Takibi için Özel Dedektif Tutanların Tavsiyeleri Neler?

Eş takibi için özel dedektif arayışında olanlar daha önce bunu deneyimlemiş kişilerin tavsiyelerine ihtiyaç duyarlar. Öncelikle bu noktada güvenilir ve bilinen firmalardan destek alınması gerekir. Aksi takdirde dolandırılma ihtimali söz konusudur. Bir dedektifin güvenilir dedektif olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bu konuda foxdedektiflik.com/dedektife-guvenilir-mi/ yazısında belirttiğimiz noktaları mutlaka göz önünde bulundurun aksi taktirde dolandırılabilirsiniz. Ayrıca dedektif tutanların yorumları ve tavsiyeleri üzerine bir dedektif arayışında iseniz foxdedektiflik.com/dedektif-tutarken-nelere-dikkat-etmeliyiz/ yazımıza göz atmadan bir dedektif tutmamanızı öneririz.

Eş Takibi için Dedektif Fiyatları Ne Kadar?

Eş takibi için ödenecek olan dedektiflik fiyatları için net bir fiyat söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü yapılacak işin ihtiyaçları başta olmak üzere işin ne kadar süreceği, kullanılacak ekipmanlar, yer, kişi sayısı gibi birçok unsur fiyatları etkiler. Fiyatlarla alakalı daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir, almak istediğiniz hizmet hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz. Yada bu konuda detaylı bilgi verdiğimiz foxdedektiflik.com/dedektif-fiyatlari/ ve foxdedektiflik.com/dedektif-ucretleri/ yazılarına göz atabilirsiniz.

Eş Takibi için Özel Dedektif Büroları Nerede?

Eş takibi için Türkiye’nin pek çok noktasında özel dedektif bürosu bulunmaktadır. Bunlardan güvenilir olanlarıyla iletişim kurabilirsiniz. Dedektiflik bürosunu internette bulduktan sonra gerçekten fiziki olarak böyle bir yerin olup olmadığını araştırın, belirtilen adrese gidip bizzat büronun sahibi ile görüşün. Fox Dedektiflik bürosunu bizzat adresinde ziyaret ederek veya telefon ile iletişime geçerek tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Dedektiflik Bürosuna En Çok Gelen Talepler

 • Kocamı takip ettirmek istiyorum ne yapmalıyım?
 • Eşim beni aldatıyor mu?
 • Eşimin beni aldattığını nasıl ispatlarım?
 • Eşim başka bir kadınla görüşüyor mu?
 • Eşimin başka bir kadınla görüştüğünü nasıl ispatlarım?
 • Eşim başka bir adamla görüşüyor mu?
 • Eşimin başka bir adamla görüştüğünü nasıl ispatlarım?
 • Eşimi nasıl takip edebilirim?
 • Eşimi nasıl takip ettirebilirim?
 • Aldatıldığımı nasıl ispatlarım?
Paylaş