Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik Öncesi Araştırma Nedir?

Evlilik öncesi araştırma, evlenmeyi düşünen eş adayı çift, nişanlı veya sevgililerden birinin, diğeri hakkında emin olmadığı gerçekleri bulma çalışmasına denir.

Evlilik Öncesi Araştırma Neden Yapılır?

Hayatınızın en önemli dönüm noktasındasınız. Hayat arkadaşınızı seçmek üzeresiniz. Onun hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuza inanıyor musunuz? Sizden önceki hayatında herhangi bir suç kaydı var mı?  Sizin bilmediğiniz kötü alışkanlıkları var mı? Bu vb. sorularınıza kesin cevap veremediğiniz noktada Fox Dedektiflik sizinle beraber kişi hakkında merak ettiklerinize cevap verecek araştırmayı yapar ve size rapor halinde sunar.

Evlilik Öncesi Araştırma Yaptırmanın Önemi

Evlilik öncesi eşler her ne kadar birbirlerini tanıdığını düşünüp evlenmeye karar verse de günümüzde çok iyi ilişkilerle başlayıp birçoğu kısa sürede sonuçlanan evlilikler azımsanmayacak kadar çoktur. İlişkinin sıcaklığı ile birtakım alışkanlıkların net bir şekilde gözlemlenemediği daha sonra ilişkilerin boşanma ile sonuçlandığı görülmektedir. Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak için önceden önlem almanızı sağlayacak özel dedektif aracılığı ile evlilik öncesi araştırma yaptırmanız ileride yaşanması muhtemel olaylarında önüne geçecektir.

Evlilik Öncesi Araştırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle dedektiflerimiz evleneceğiniz kişinin daha önceden evlenip evlenmediği, eğer boşanmış ise ne zaman boşandığı eski eşinden çocuğu olup olmadığı araştırılır. Deneyimlerimizde evli olduğu halde kendisini bekâr olarak tanıtan ya da ayrıldım ama çocuğum yok gibi sözlerle karşısındakini aldatan birçok olaya rastlanmaktadır.

Evlilik öncesi araştırmada özel dedektiflerimiz daha sonra evleneceğiniz kişinin sabıka durumları hakkında bilgiler edinir.

Evlik öncesi araştırmada bir başka konu da evleneceğiniz kişinin ailesi ile ilgili bilgi toplamaktır. Ailesinde kaç kişi var bunların hakkında bilinmeyenler nelerdir bu konular da dedektiflerimizin çalışma alanındadır.

Önceden dedektiflerimizin yaptığı evlilik öncesi araştırmalarda kişinin eğitimi hakkında doğru söylemediği çok sık rastlanan bir olaydır. Bilindiği zaman belki sizin için bir önem arz etmeyecek fakat insanların eğitimleri hakkında yalan söyledikleri de bir sık rastlanan bir konudur.

Dedektiflerimizin evlilik öncesi yapılan araştırmada hemen hemen en sık rastladığı olay kişilerden birinin kendisini olduğundan kat kat varlıklı ve gelir düzeyi oldukça yüksek göstermeleridir. Bu kadın ya da erkek olabiliyor. Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile insanlar buna çabuk kanıp evlilik kararı vermektedir. Bunun nedenlerinden biri ise ekonomik durumları iyi olan bazı ailelerin karşısındaki kişilerinde ekonomik durumlarının iyi olan birisini tercih etmeleri olduğu dedektiflerimizin yaptığı çalışmalarda tespit edilmiştir.

Dedektiflerimizin evlilik öncesi yaptığı araştırma bunlarla sınırlı kalmayıp sizin özel olarak aile hakkında bilmek istediğiniz hususlar da görüşmelerimiz içerisinde ele alınabilmektedir.

Evlilik öncesi araştırmaların sonucuna doğru dedektiflerimiz araştırılacak kişinin çalıştığı ortamlardaki kariyerleri, iş ahlakı ve işyerindeki insanlarla ilişkisi ayrıca ikamet ettiği yerdeki saygınlığı buna ek olarak ailenin çevresinde nasıl tanındığı da dedektiflerimizce araştırılmaktadır.

Tüm bu evlilik öncesi araştırma sonuçları dedektiflik ofisimizde toplandıktan sonra size rapor halinde sunulmaktadır.

Gerek evlilik müessesesini oluşturacak gerekse evlenecek çocukları için yaptırılması gereken bu araştırma sizin veya çocuklarınızın gelecekte yaşaması muhtemel kötü olaylarla karşılaşmamanız için önem arz etmektedir.

Fox Dedektiflik, geleceğin anne babaları ya da mutlu bir beraberlik düşünen sizler için evlilik öncesi araştırmayı titiz bir şekilde ve mevcut hukuk kuralları çerçevesinde yapar ve sizlere en özenli bir şekilde takdim eder.

WhatsApp chat
Call Now Button