Dedektif ücretleri, eş takibi, boşanma davası için delil toplama, velayet davası için delil toplama, öğrenci takibi, adres tespiti, evlilik öncesi araştırma, kamera ve dinleme cihazı tespiti vb. gibi her bir dedektiflik hizmeti için araştırmanın maliyet ücretleri farklı olduğu için değişkendir. 

Dedektif ücretleri ile ilgili sabit bir rakam bilgisi vermek mümkün değildir, doğru da değildir. Çünkü her bir iş kendi başına farklıdır ve o işin kaç gün süreceği hangi materyallerin kullanılacağı vs. farklı şartlar olabilir. Bütün bu durumlar göz önünde tutularak bir ücret belirlenir ve danışanla paylaşılır.

Özel dedektiflerin belirli bir ücret tarifesi ya da ücret şeması olamaz çünkü özel dedektiflik hizmetinin bedeli o hizmetin gerektirdiği süre, emek, ekipman ve araç desteğine, nasıl çözüleceğine dayandırılarak belirlenir.

Özel dedektiflikte, başvuruyu yapan her bireyin istekleri, o hizmete bağlı olarak ayrı ayrı planlandığı için yapılacak işin ücretlendirmesi de tamamen ortaya çıkan hizmetle orantılı bir durumdur.

Dedektif Ücreti

Dedektif ücretleri veya dedektif fiyatlarıı olarak internette arama yaptığınızda ücret şemaları içeren siteler görebilirsiniz. Bu şekilde vatandaşların ilgisini çekmeye çalışan neye göre oluşturulduğu belli olmayan rakamlar gösterilerek bu şekilde cazibe yaratmaya çalışanlara güvenmeyiniz. Size bunlarla gelen ve kendini özel dedektif gibi göstermeye çalışan kişilerin mağdur ettiği insanlarla sık sık karşılaşmaktayız.

Dedektif Tutma Ücreti Ne Kadar?

Dedektif tutma ücreti ne kadar? sorunuzun kesin yanıtı ancak bir özel dedektiflik bürosunda birebir sorununuza uygun çözümlerin maliyetinin hesaplanması sonucunda ortaya çıkacaktır. Dedektif kiralama fiyatları tamamen kişiye özel sorunun çözümündeki maliyet unsuruna dayanır. Özellikle dedektif eş takibi yapacaksa özel dedektif maaşları ve günlük sabit masraflar haricinde takip edilecek kişinin yaşam alışkanlıklarına paralel bir takım masraflar da maliyeti artıracağından sizi dinlemeden bir ücret vermek mümkün olmayacaktır.

Dedektif fiyatları çoğunlukla peşin alınmaktadır ya da anlaşmaya bağlı olarak belli bir yüzdelik ücreti peşin kalanı iş bitiminde alınabilir.

Özel dedektifler, insanların özel hayatlarında belkide geri dönüşü olmayan kararların alınmasına vesile olan insanlardır. Müşterilerinin özel hayatını, sırlarını ve gizliliğini korumak için büyük bir özveriyle çalışan ve asla bundan ödün vermeyen insanların ortaya koyduğu emek yeri geliyor hiç bir ücretle ölçülemiyor. Buradan dedektifler fahiş ücretlerle çalışıyor algısı oluşmasın. Zira tam aksine, dedektifler de Türkiye ekonomisinde ortalama standard ücretleri takip eder. Yalnızca yapılan işin ciddiyetinin parasal boyuttan çok daha önemli olduğunun farkında olunması gerekir.

Dedektif Ücretleri Şehirlere ve Ülkelere Göre Değişir mi?

Dedektiflik ücreti eğer problemin maliyeti farklı illerde veya ülkelerde farklı maliyet içeriyorsa değişebilmektedir eğer çok aşırı bir fark yoksa ücrete yansıtılmaz.

Dedektif ücretleri ve fiyatları ile ilgili aklınızda takılan her soru için Fox Dedektiflik olarak bize günün her saati ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Paylaş