Eşimden şüpheleniyorum ne yapmam lazım? Bu soru ilişkilerde bir tarafın aklını kurcalayan bir soru olarak zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Kocamdan şüpheleniyorum, karımdan şüpheleniyorum, eşimin beni internetten aldattığından şüpheleniyorum ne yapabilirim, eşimin başkasına ilgi duyduğunu, kocamın beni aldattığını nasıl anlarım, bir cep telefonu programı var mı ve benzeri sorular internetin sık kullanımıyla beraber günümüzde oldukça fazla karşılaştığımız sorulardır. Bu yazımızda ne yapacağınızı adım adım anlatıyoruz lütfen sonuna kadar okuyun.

Bu hisse kapılan kişi öncelikle bu hisse kapılmanın utanılacak bir şey olmadığının bilincinde olmalıdır. İnsan doğası gereği şüphe duyma ve duyduğu şüphe doğrultusunda kendini korumaya alma eğilimindedir. Burada önemli nokta şüpheleri sağlam bir temele oturtmadan harekete geçmekten kaçınmaktır.

Eşimin başkasına ilgi duyduğunu, beni aldattığını nasıl anlarım? Sorusunun cevabı aşağıdaki maddelerde gizli. Karınız veya kocanızdan şüphelenmenizi gerektirecek, sizi aldatıp aldatmadığını anlamanızı sağlayacak maddeler aşağıdaki gibidir.

Eşinizden Şüphelenmenizi Gerektiren İpuçları

 • İnternetin başından kalkmıyor, internette çok fazla vakit geçiriyorsa
 • Eşiniz eve normalden daha geç geliyorsa
 • Gereğinden fazla mutlu ve neşeliyse,
 • Kendisiyle daha fazla ilgili ise
 • Günlük rutinleri değişmişse,
 • Aradığınızda ulaşılamıyorsa,
 • Telefonunu kapalı ya da sürekli yanında tutması, ortalıkta bırakmaması
 • Sizi başkalarıyla olumsuz mukayese ediyorsa,
 • Aranızdaki cinsellikte uzaklaşmışsa
 • Özel günleri unutmaya başlaması ve bencilleşmesi;

Yani bir anda ortaya çıkan değişimler şüpheyi artırmalı. Bir insanın olumlu ya da olumsuz anlamda her zamankinden farklı davranmaya başlaması şüphelerin oluşmasının ilk sebebidir. 

Yukarıdaki ipuçlarının komple bir listesini foxdedektiflik.com/aldatildigini-nasil-anlarsin-dedektiften-ipuclari yazımızda bulabilir böylece kuşkularınızda ne kadar haklı olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bu yazımızı inceledikten sonra aşağıyı okumaya devam ederseniz sizin için daha iyi olur.

Ayrıca foxdedektiflik.com/esim-beni-aldatiyor-mu-nasil-anlarim yazısında aldatıldığınız anlamanızı sağlayacak yöntemlerden bahsettik. Bu yazıya da mutlaka bakınız.

Eşinizden Şüphelenmeye Başladığınızda Ne Yapmalısınız?

Öncelikle şüpheye soğukkanlı bir şekilde yaklaşılmalı. Böyle bir durumda yapılacak en kötü şey muhtemelen şüphenin içinde boğulmaktır. Karşı tarafın her hareketini şüpheyle bağdaştırmak hem sizi hem de eşinizi içinden çıkılmaz bir duruma sürükleyerek iletişim eksikliğine sebep olur. Dolayısıyla soğukkanlılığı yitirmeden, eşimin aldattığından şüpheleniyorum ne yapmalıyım? diye sorgulanmaya başlandığı noktada algıları biraz daha açmak gerekir. Peki kendimizi küçük düşürmeden algılarımızı nasıl açabiliriz?

 1. Öncelikle çevreye biraz daha duyarlı olmak önemli bir adımdır.
 2. İş saatlerinin takibinde olarak gerektiğinde kibarca soru sormaktan çekinmemek.
 3. Telefon, tablet veya bilgisayar aracılığıyla sosyal medyada geçirdiği sürenin eskiye oranla artıp artmadığını gözlemlemek.
 4. Yakın arkadaşlarıyla olan iletişimini göz ardı etmemek.
 5. Tüm bunları yaparken bir şeylerin ters gittiğini karşı tarafa hissettirmemek.

Tüm bunlar sonucunda şüpheler büyüyerek devam ediyor ve algılarınıza güvenerek şüphelerinizin doğru olduğuna kanaat getiriyorsanız daha büyük adımlar atmanız gerekebilir. Yakın çevresiyle geçirdiğiniz vakti biraz arttırabilir, arkadaşlarını davet ederek onlarla olan iletişimini gözlemlemek isteyebilirsiniz. Mesajlaşmalarını, sosyal medya hesaplarını kontrol etme içgüdüsünü engelleyemiyor olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta öncelikle doğru zamanı yakalamak ve yakalanmayacağınızdan emin olmak. Önemli olan bir diğer nokta ise karşılaşma ihtimaliniz olan durumlara karşı kendinizi hazırlamak.

Tüm bu risklere girmek istemiyor ya da karşılaşacaklarınızdan korkuyorsanız bir uzmandan yardım almak sizin için oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca işin uzmanı birinin toplayacağı deliller sonraki dava sürecinde tüm avantajı size sağlayacaktır. Fox Dedektiflik olarak foxdedektiflik.com/es-takibi hizmet sayfamızı incelemenizi öneririz. Çok sayıda kişiye bu konuda yardımcı olduk, hala olmaktayız. Tüm yapmanız gereken bizimle iletişime geçmenizdir. Günün her saati bize ücretsiz olarak danışabilirsiniz. Yardımcı olabileceğimiz her noktada yardımcı olur ne yapmanız konusunda sizi yönlendiririz.  

Aldatılma Şüpheniz Doğru Çıktı, Ne Yapmalısınız?

Eşinizin sosyal medya hesapları, mesajlaşmaları ya da hal ve hareketlerinden şüphelerinizin yersiz olmadığını anladığınız anda sizi bekleyen sürecin biraz zorlu olabileceğini söyleyebiliriz.

Öncelikle yüzleşmeyi tercih edebilirsiniz, bu durumda sakinliğinizi kaybetmemeye ve muhtemel herhangi bir dava sürecinde aleyhinize işlenecek tavırlarda bulunmamaya özen gösterin. Karşı taraf, itham edildiği hatayı öncelikle inkar edecek ve hatta sizi ikna etmeye çalışacaktır. Kendi şahit olduklarınızı göz ardı etmeden açıklamalarını dinleyin. Manipüle edilmeye açık olmadığınızı eşinize hissettirmekten çekinmeyin.

Mahkemeye gitme durumunda kanıta ihtiyaç duyacağınızı unutmayın ve buna yönelik önlemler alın. Şüphenizden korkmayın ve önlem almaktan çekinmeyin!

Asla aldatılmaya rıza göstermeyin gözünüzü yummayın. Hiçbir şey yokmuş gibi davranmak hem kendi özsaygınızı zedeler hayattaki huzurunuzu bozar hem de eşinizin sevgilinizin bir sonraki aşamaya geçişini kolaylaştırır.

Bir sonraki aşamada eşiniz sevgilisiyle birlikte olmak için muhtemelen sizden önce davranarak sizi boşamak isteyecektir. Yani zamanında kuvvetli deliller toplayıp karşı tarafa bu aldatmanın hesabını sorabilecek avantajlı bir durumda iken, hiçbir şey yapmadığınız için kendisi boşanma davası açıp bu ilişkiyi sonlandıracaktır.

Karşı tarafın ilişkisi eski değilse bir anlık heves ise boşanma konusunda bekleyebilirsiniz. İlişkinize bir şans daha verebilirsiniz. Ama eşinizin oturmuş bir ilişkisi varsa, kalıcı ve yerleşik ilişkiye karşı direnmek zor olur. Muhtemelen o size boşanma davası açacaktır. Karşı koymak, kızgınlığın etkisiyle süreci uzatmak sizi de yıpratacaktır.

Burada önemli boşanma kaçınılmaz görünüyorsa karşı taraftan önce gerekli delilleri toplayarak eliniz güçlü şekilde boşanma sürecine girmenizdir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre açılan boşanma davalarının yüzde 95’ten fazlasının nedeni ikinci partner.

Günümüzde aldatma delillerinin başını cep telefonu çekiyor. Eşe hediye edilen cep telefonuna dinleme programı yerleştirmek, arabasına dinleme cihazı koymak, dedektif tutmak… Kameralar çok önemli bir araç. Eski yıllarda kadınlar aldatıldıklarını gömlekteki parfümden, ruj lekesinden anlarlardı. Cepler, telefon ve cüzdanlar karıştırılırdı. Bunlar artık kalmadı. Aldatan da bunların farkında.

Deliller o kadar farklılaştı ve çeşitlendi ki… Cep telefonu veya sabit telefon görüşme kayıtları, kredi kartı hesap dökümleri, hesap ekstreleri (sevgiliye gönderilen havale vs.), eşten veya sevgiliden gelen, ima da olsa aldatmaya ilişkin mail veya mesajlar, otel kayıtları, birlikte çekilen resimler, sevgiliyle yapılan yolculuklara ait bilet…

İş yaşamındaki ortaklıklar, hobiler, gruplar yeni kişilerle farklı faaliyetleri kolaylaştırıyor. Eşin bilindik yanlarında ziyade yeni ve farklı olan her tür ilişki, başka bir keşif yolculuğu gibidir. Böyle olunca aldatmanın delilleri de o kadar farklı olabiliyor ki, akıl ve mantık sınırlarıyla bu işlerin peşine düşmek çok zor olmaktadır. Birliktelikler küçücük zamanlara ve farklı mekanlara sıkıştığında sadakatsizliğin delilleri de görünmez olabilmektedir. Her yerde olan delilleri birleştirmek bile ayrı bir profesyonellik gerektirmektedir.

Bir boşanma davasında taraflar delilleri kendileri bulmaktadır. Boşanma avukatları sadece müvekkillerine hangi delilleri sunabileceklerini belirtirler, gerisine karışmazlar. Kendi başınıza bulmanız gereken bu delillerin neler olduğunu foxdedektiflik.com/aldatildigimi-nasil-kanitlarim-ispatlarim yazısında belirttik hemen bağlantının üzerine tıklayıp bu delillerin listesini görebilirsiniz.

Delilleri kendi başınıza bulmak kolay değildir bu yüzden bir dedektif desteği işinizi oldukça kolaylaştırır. Peki her dedektife güvenilir mi? Güvenilir dedektif hangisidir? Bu son derece önemlidir çünkü özel bilgilerinizi paylaşıyorsunuz. Dedektif seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterler nelerdir? Bu iki sorunun yanıtını bağlantılarn üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bu yazıları okumadan asla bir dedektif tutmayınız. Bu sektörde maalesef hiçbir niteliği ve belgesi olmayan insanlar olabilmektedir. Onların mağdur ettiği danışanlarımız hiç de az sayılmaz. Bu yazılar size yol gösterecek rehber niteliğinde yazılardır okumadan geçmeyiniz.

Fox dedektiflik olarak şunu gördük. Her aldatan arkasında delil bırakır. Bir sefer yapan genelde daima yapıyor. Pişman olanı pek görmedik. Fox Dedektiflik bürosu olarak teknolojiyi derinlemesine kullanıyoruz. Dom kameralar, araçlara monte ettiğiniz dijital sistemler, beş kilometreden alınabilen görüntüler vs. aldatıyorsa delilleri mutlaka buluyoruz.

Bu konuda aklınızda takılan bir sorunuz varsa bize ücretsiz olarak 7/24 telefon, whatsapp hattı ve email adresi aracılığıyla her türlü sorunuzu iletebilirsiniz.

Paylaş