eş takibiEş Takibi Nedir?

Eş takibi , eşlerden birinin işlediği kabahat, aldatma şüphesi ve benzeri suçların delillendirilmesi amacıyla yapılan bir takip görevidir.

Eş Takibi Yapmak Yasal mıdır?

Eş takibi yapmanın yasal hiçbir kısıtlaması yoktur. Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.(Medeni kanun Madde 185)

Özel dedektifler eş takibini sizin adınıza sözleşme yapmak kaydı ile yaparlar.

Eş Takibi Niçin Yapılır?

Maalesef içinde bulunduğumuz yaşam şartlarında evlilikler eskiden olduğu gibi uzun süreli olmayabiliyor. Birlikte olduğunuz zaman içerisinde ekonomik sosyal kültürel nedenlerle evlilik bağı zayıflayarak istenmeyen sonuçlara doğru gidebilmektedir. Eşlerin bu durumda duygusallıktan uzaklaşıp profesyonel destek alması gerekmektedir. Eşim beni aldatıyor mu? Eşimin aldattığını nasıl anlarım? Eşim nerede nasıl öğrenirim? gibi eşiniz hakkında kafanızda bir takım soru işaretleri oluşmaya başladıysa eskisi gibi iletişim kuramıyor ve hareketlerinden şüpheleniyorsanız şüphelerinizin aklınızı bulandırmasına izin vermeyin. İşte tam bu noktada güvenilir bir dedektif aracılığı ile eşinizi takip ettirebilirsiniz.

Eş takibi yaptırmak için illaki bir dava açmış olmanıza gerek yoktur. Dava açmadan da dedektif aracılığı ile çeşitli nedenlerle eş takibi yaptırmanız mümkündür. Buna kıskançlık neticesinde yaptırılan eş takibi de dâhildir. Takip sonucunda eşinizin normal bir yaşam sürdüğünü kıskançlığınızın gereksiz olduğunu görmeniz eşinize olan güveninizi arttıracak gereksiz tartışma ve şüphelerinizden dolayı yaşayacağınız olumsuz tutum ve davranışlarınızdan da kurtulacaksınız. Her şüphenizin doğru olamayabileceğini eş takibi sonucu öğrenirsiniz.

Çalıştığı işyerinin durumundan tutun da, her gün gidip geldiği yol güzergâhı üzerinde yaşayabileceği ama size söyleyemediği bir durumu tespit etmek için de eş takibi yaptırmanız mümkündür.

Ancak genelde dedektiflerden talep edilen eş takipleri boşanma düşüncesinde ya da boşanma davası açılmış olaylarda tercih edilmektedir. Eş takibi yaptıracağınız özel dedektifi özenle seçmeniz gerekir. Herkesten sakladığınız bir şeyi özel dedektifle paylaşıyorsunuz ve bunun için seçmiş olduğunuz dedektifi mutlak surette ofisine gidip görmeniz konu hakkında bilgi almanız yararınıza olacaktır çünkü eş takibi ciddi bir iştir. Bu eş takibini yapacak dedektifin gerekli donanıma sahip olması gerekir aksi takdirde yaptıracak olduğunuz eş takibinin aleyhinize dönebilme olasılığı da vardır. Eş takibi yalnızca suç ya da kabahatleri tespit etmek için değil, muhtemel bir olayı önceden tahmin edip önlem almanız içinde yapılabilmektedir.

Şüphe doğru kapıyı açan anahtardır.”

Eş Takibinde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Neler?

Geçmiş yıllarda ülkemizde pek rastlanmayan özel dedektiflik firmaları artık yaygınlaşmaya başlamıştır. Buna paralel olaraktan sahibinin kim olduğu, eğitiminin ne olduğu belli olmayan özel dedektif firmalarının bir kısmı internet reklamları ile insanları içinde bulunduğu durumdan yararlanarak yapamayacaklarını bildikleri halde çeşitli vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yaptıkları da ofisimize gelen misafirlerimiz tarafından anlatılmaktadır. Özel dedektiflik adı altında uzun yıllardır faaliyet gösterdiğinden bahseden firmalarla ilgili araştırma yapmadan görüşme yapmayınız. Aksi takdirde gereksiz para ve zaman kaybına uğrar ve daha da vahimi özel bilgileriniz kötü niyetli insanların eline geçmesine sebep olursunuz.

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Bunun için dedektiflik ofisimize gelmeniz ve eşiniz hakkında doğru bilgiler vermelisiniz. Her ne kadar eşiniz dedektiflerimiz tarafından takip edilecekse de sizin vereceğiniz ön bilgiler takip sürecinde kaynak olarak kullanılacak bu durumda takip surecide daha sağlıklı olacaktır. Yapılacak sözleşmede eş takibinin kaç gün ve ne şekilde takip edileceğini açıkça belirtip, gün içerisinde yaptığı tüm hareketleri, görüştüğü şüpheli kişi ya da kişileri sizinle anında paylaşıp muhtemel şüphelerinizi de değerlendirip doğru sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Eş takibi sürecinde herhangi bir saatte aradığınızda size konu hakkında anlık bilgi veriyoruz. Eş takibi süresince dedektiflerimiz tarafından elde edilen bilgi ve deliller size teslim edildikten sonra elimizde hiçbir belge bırakmadan tamamı imha edilmektedir. Netice itibariyle Fox Dedektiflik olarak sizin için en doğru araştırmayı yapıp ve sonucu size rapor ediyoruz.

Eş takibi yaptırmanızın amacı boşanma davası açmak ya da süren bir boşanma davasında delil elde etmek amacıyla yapılıyorsa elde edilen bilgi ve belgeleri özenle saklamanız gerekmektedir. Ayrıca boşanma davalarında delil toplama sayfamızı da (foxdedektiflik.com/bosanma-davasi-icin-delil-toplama) incelemenizi tavsiye ederiz.

WhatsApp chat
Call Now Button