Aldatma eylemi, gayri ahlaki bir davranıştır. Bu yüzden eşler arasında aldatma eylemini gerçekleştiren taraf bunu saklama gereği hisseder. Ancak bu eylemi aldatılan eşten ve çevreden saklamaya çalışmak, bazı davranış bozukluklarına yol açar. Bu durum genellikle eşini iyi tanıyan aldatılan tarafın dikkatinden kaçmaz. Aldatılma şüphesi genellikle eşin değişen davranışları sonucunda ortaya çıkar. Aldatılan taraf, gözlemlerine dayanan bu şüpheyi somut deliler ile netleştirme ihtiyacı duyar.

Eşim beni aldatıyor, ne yapmalıyım, düşüncesi ilk başta paniğe neden olur. Panik durumunda kişi kendini çaresiz hisseder ve aldatılma şüphesini bireysel olarak kanıtlamaya çalışır. Ancak aldatılmayı bireysel olarak kanıtlamaya çalışmak hem fiziksel hem de duygusal olarak yıpratıcı bir süreçtir. Aldatılma şüphesi yaşayan eşler için Fox Dedektiflik olarak eş takibi, aldatma ispatı ve boşanma için delil toplama hizmetleri vererek bu kişilerin aklındaki tüm soru işaretlerini gidermelerinde yardımcı olmaktayız.

Aldatma, evlilik birliğinin temelini derinden sarsar. Aynı zamanda aldatılan kişiyi maddi ve manevi bakımdan olumsuz yönde etkiler. Bu nedenlerden dolayı aldatılan tarafın hakları Türk hukuk sistemine göre korunur ve yasalarla teminat altına alınır. Aldatma eylemini yasalara uygun şekilde deliller ve kanıtlarla mahkemeye sunabilmek ve aldatılan eşin haklarını koruyabilmek için bir dedektiflik bürosundan hizmet alabilirsiniz.

Aldatma Nedir?

Aldatma, evlilik birliği içerisinde bulunan eşlerden birinin çeşitli sebeplere dayandırarak gerçekleştirdiği gayri ahlaki davranış biçimini ifade eder. Genel olarak 2 aldatma türü bulunur. Bunlar duygusal aldatma ve cinsel aldatmadır. Günümüzdeki boşanmaların önemli bir bölümü cinsel aldatma şeklinde gerçekleşir. Tarafları aldatma eylemine iten birçok faktör bulunabilir. Ancak hiçbir gerekçe aldatmayı haklı göstermez.

Aldatma İstatistikleri

Ülkemizde ve dünya genelinde aldatılma üzerine çeşitli araştırmalar yapılır. Ülkemizde CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) tarafından yapılan araştırmaya göre erkeklerin %58’i kadınların ise %40’ı eşlerini aldatıyor. Yapılan bir başka araştırmaya göre evlilik dışında gerçekleştirilen cinsel birliktelik sonucunda hamile kalma oranı %38’dir. Bu orana evli olan kadınlar ve aldatan evli erkeğin birlikte olduğu kadınlar dahildir. Aldatma eyleminde hamile kalan kadınların %35’inin hamileliğin ilk aylarında kürtaj yaptırdığı, geriye kalan %3’ün gayri meşru çocuk dünyaya getirdiği yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Aldatılan Eş Ne Yapmalı?

Özellikle internetin yaygın şekilde kullanılması ve kolay iletişim kurmaya olanak sağlayan uygulamaların artmasıyla birlikte aldatma ve aldatılma eylemlerinin arttığı gözlemlenmiştir. Aldatılma şüphesi yaşayan eş, genel olarak ilk önce kendini suçlama eğilimi gösterir. Şüpheleri arttıkça ve kendi davranışlarının aldatılma nedeni olmadığını idrak edince sert tepkiler göstermeye başlar. Ancak şüpheler, hisler ve çevreden edinilen duyumlar aldatılmayı ispat etmeye yeterli değildir. Yetersiz verilerle hareket etmek büyük yanlışlara neden olabilir. Bu yüzden aldatılma şüphesini belgeler ve görseller yardımıyla kesin olarak kanıtlamak önemlidir. Aldatıldığınızdan şüphe duyuyor ve bunu somut belgelerle kanıtlamak istiyorsanız güvenilir bir dedektiflik bürosundan destek almanız gerekir. Güvenilir bir dedektif nasıl anlaşılır, dedektif tutarken nelere dikkat etmelisiniz sorularınızın cevabını foxdedektiflik.com/dedektife-guvenilir-mi ve  foxdedektiflik.com/dedektif-tutarken-nelere-dikkat-etmeliyiz yazılarında bulabilirsiniz. Bu yazıları okumadan dedektif tutmayın.

Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım?

Eşini aldatan erkeğin, yaşadığı yasak ilişkiyi saklama konusunda çok dikkatsiz davrandığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle eşini aldatan erkek, çok çabuk şüphe uyandırır ve yakalanır. Başlangıç olarak eşlerinin cep telefonlarına erişmesini engellemeye çalışırlar. Bunun için 2 yöntem uygulanır. Bir tanesi cep telefonuna şifre koymak veya eşin bildiği şifreyi değiştirerek yeni şifreyi eşten gizlemektir. Bu yöntemi tercih etmeyen erkek yeni bir cihaz ve telefon numarası edinir. Ayrıca mevcut telefona ikinci bir sim kart almak da başvurulan yöntemlerden biridir. Bunun yanı sıra fiziksel değişimler ve davranışlarda değişimler gözlemlenir. Kocam beni aldatıyor, ne yapmalıyım veya bunu nasıl ispat edebilirim diye düşünüyorsanız Fox Dedektiflik bürosunu 7/24 arayarak destek alabilirsiniz.

Aldatan Erkek Belirtileri Nelerdir?

Evlilik birliği içerisinde eşlerini aldatan erkeklerin gösterdiği genel belirtiler şu şekilde sıralanabilir:

  • İlgisizlik veya aşırı ilgi gösterme: Aldatan erkeklerde eşe karşı ilgisiz davranışlar sergilemek çok yaygındır. Eş ile konuşmaktan kaçınmak, zaman geçirmekten kaçınmak ve erkenden uykuya dalmak genel olarak rastlanan ilgisiz davranışları oluşturur. Ancak günümüzde bu durumun tam tersine de rastlanır. Dikkat çekmekten kaçınmak adına aldattığı eşine aşırı ilgi gösteren erkeklerin sayısı da bir hayli fazladır. Alışkanlığı olmadığı halde düzenli olarak çiçek ve hediyeler almak, birlikte zaman geçirmek için yine daha önce hiç yapmadığı kadar organizasyonlar yapmak aşırı ilgi gösterme davranışlarını oluşturur.
  • Çatışma yaratmak: Aldatma eylemini gizlemeye çalışmak, erkekte huzursuzluğa neden olduğu için aldatan erkek sık sık çatışma yaratmaya çalışır. Basit konular her durumda ve hemen hemen her ortamda çatışma konusu haline getirilir.
  • Cinsel yaşamda monotonluk veya cinsel yaşamın tamamen bitirilmesi: Eşler arasında düzenli ve canlı bir cinsel yaşam olsa da aldatma söz konusu olduğunda erkek, eşi ile yaşadığı cinselliği sınırlandırır veya tamamen bitirir. Aldatan erkeğin eşi ile eski cinsel yaşamını sorunsuz bir şekilde sürdürdüğü tablolara nadir rastlanır.
  • Dış görünüş ve öz bakım alışkanlıklarının değişmesi: Eşini aldatan erkekler genellikle dış görünüşlerine daha fazla odaklanırlar. Kilo kontrolü, imaj değişikliği ve değişen öz bakım alışkanlıkları aldatma eyleminde sık rastlanan belirtiler arasındadır.

Karım Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım?

Eşini aldatan kadınların sayısı da bir hayli fazladır. Ancak eşini aldatan kadın, bu durumu erkek kadar uzun süre saklama eğilimi göstermez. Aldattığını itiraf ederek boşanma talebinde bulunan kadınların sayısı erkeklerle kıyaslanamayacak kadar çoktur. Fakat bir erkeğin yakalanmadığı veya ispat edilmediği sürece eşini yıllar boyu aldatmaya devam ederek evliliğini sürdürmeye devam etmesi çok sık rastlanan bir durumdur. Karım beni aldatıyor, ne yapmalıyım, hangi yolu izlemem gerekiyor, gibi soruların cevaplarına ihtiyaç duyuyorsanız eş takibi, aldatma ispatı ve boşanma için delil toplama hizmetleri almak için Fox Dedektiflik ile iletişime geçebilirsiniz.

Aldatan Kadın Belirtileri Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre evli kadınların aldatma eylemi, genellikle ilgisizlik ve monoton cinsel yaşamdan kaynaklanır. Aldatan kadın belirtileri şu şekilde sıralanabilir:

  • Cinsellikten kaçınma: Eşini aldatan kadının istemsiz olarak en çok ön plana çıkardığı belirtilerden biri cinsellikten kaçınmadır. Cinselliğin yaşanmaması için her türlü bahaneler öne sürülebilir.
  • İmaj değişikliği: İlgisizlik ve özellikle monoton cinsel yaşamdan dolayı aldatan kadının imajında belirgin değişimler gözlemlenir. Daha iddialı kıyafetler, daha fazla ilgi çeken makyaj teknikleri ve genel tarzının dışına çıkan yeni imaj tercihleri aldatan kadınlarda yaygın olarak görülen belirtiler arasındadır. 
  • Çatışmadan kaçınma: Aldatan erkek çatışma yaratırken, aldatan kadın daha çok eş ile çatışmadan kaçınma eğilimi gösterir. Ancak çocukları varsa, çocuklara karşı olan davranışları değişebilir. Çocukları azarlama ve şiddet gösterme eğilimine sık rastlanır.

Aldatılmayı İspatlamak

Aldatılma eylemini bireysel olarak ispatlamak hukuki ve teknik açıdan yetersiz kalabilir. Ayrıca elde edilen verilerin “özel hayatın gizliliği ihlali” sonucunda oluşturmaması çok önemli bir konudur. Aldatma ispatında suça iştirak etmemek ve elde edilen verilerin delil niteliği taşıması için benzer vakalarda tecrübe sahibi olan Fox Dedektiflik firmasından hizmet alabilirsiniz.

Paylaş