adres tespiti

Adres Tespiti Nedir?

Adres Tespiti, az da olsa bilinen bir bilgiden yola çıkılarak bilinmeyen bir ikametin ya da işyerinin tam konumunun tespit edildiği dedektiflik işlemine denir.

Adres tespiti, kişilerin dedektiflik ofisimize bizzat gelerek ya da telefonla arayarak yardım istediği konuların başında gelmektedir.

Adres tespiti, ağırlıklı olarak icra davası başta olmak üzere boşanma davası, nafaka davası, dolandırıcılık ve ceza davaları gibi pek çok dava için ihtiyaç duyulan bir çalışmadır. Adres bulma araştırmasının ileri aşamasıdır.

Adres Tespiti Niçin Yapılır?

Adres tespiti uzun yıllardır göremediğiniz arkadaşınızdan tutun da alacaklı olduğunuz ya da çeşitli nedenlerle kopukluk yaşadığınız bir akrabanızı bulmak kısaca aradığınızı bulmak için uğraştığınız ancak tespit edemediğiniz her tür adres için yapılan özel bir dedektiflik çalışmasıdır.

Hayatın normal akışı içerisinde gerek özel gerekse de iş hayatınızda karşılaştığınız ve çeşitli nedenlerle ilişki içinde olduğunuz insanlarla bir süre sonra farklı nedenlerle anlaşmazlığa düşersiniz. Ancak bir süre sonra o kişilerle tekrar görüşme ihtiyacı ya da zorunluluğu duyarsınız fakat ikinci bir defa ulaşabilmeniz için adres tespitine ihtiyaç duyarsınız.

Boşanma ve velayet davalarında adres tespiti uzun yıllar birlikte yaşayan ancak bir takım nedenlerle ayrılan eşlerin mahkeme tebligatlarının yapılamadığı bu yüzden davaların uzadığı bilinen bir gerçektir bu amaçla dedektiflerimizin yapacağı çalışmalar sayesinde adres tespiti yapılır

Adres tespiti görülen davalarda tanık, davalı ya da icra borcu yüzünden adres değiştiren kişilere yönelik de yapılan dedektiflik çalışmasıdır.

Adres Tespiti Nasıl Yapılır?

Adres tespiti yapabilmek için öncelikle aradığınız kişinin kimliğine ilişkin birtakım bilgileri bilmeniz gerekir aksi takdirde aradığınız kişilere ulaşamazsınız.

Adres tespiti çalışmalarında öncelikle dikkat edilmesi gereken konu yanlışlıkla da olsa diğer insanların özel hayatına girilebilmesi olayıdır. Bu konuda yeterli donanıma sahip olan özel dedektiflerimizin öncelikli görevi yaptıkları çalışmalar sonucu kişilerin adres tespitini yapamadığı için mağdur duruma düşmelerini engellemektir.

Adres tespiti sanal ya da fiziki olarak yapılır. Hangisinin yapılacağı istenilen adres tespitinin niteliğine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda dedektiflerimiz fiziki olarak tespit yapmayı tercih etse de araştırılan adresin durumuna göre sanal ve fiziki takibin bir arada yapıldığı durumlar mevcuttur.

Fox Dedektiflik olarak adres tespitinde size en hızlı ve kesin çözüme ulaşacağınız bir hizmet sunmaktayız.

error: Content is protected!
WhatsApp chat
Call Now Button