Fox Dedektiflik araştırma ve danışmanlık şirketi olarak merak ettiğiniz bu soruların cevaplarını yazımızda net bir şekilde veriyoruz. Böylece aklınızda yanlış bir imaj yada algı oluşmasın istiyoruz. Bunu bilerek bir dedektif arayışında bulunmanız hem sizin hem biz dedektifler için oldukça önemlidir.

Dedektif Nedir Kimdir?

Kendilerinden istenen konular hakkında tüm teknoloji ve imkanları kullanarak araştırmalar yapan ve bu araştırmaları raporlayarak başvuran kişiye sunan profesyonel araştırmacılara dedektif denir. Dedektif ve özel dedektif aynı kişiyi ifade eder bu iki ünvan arasında bir fark yoktur. Her iki şekliyle de anılır.

Dedektiflik daima sabır isteyen bir iştir çünkü bir delil bulmak bile bazen aylar alabilir.

Her zaman dikkatli olunmalıdır her an bir ipucu çıkabilir. Tabi ki herkes dedektif olamaz dedektiflik bazı nitelikler ve bilgi gerektiren bir iştir.

Dedektif Nasıl Çalışır?

  • Dedektif gizlilik esaslı çalışır. Bilgileriniz bizim mahremimizdir. Gizlilik sizin için olduğu kadar bizim için de oldukça önemli bir konudur. Dikkat ettiğiniz husus, anlattığınız her konu bizimle kalacak ve üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz.
  • Dedektif yasalara uygun şekilde araştırma yapar. Dedektif temel hak ve özgürlükleri ihlal etmeden araştırmasını yapar. Fox Dedektiflik olarak yapmış olduğumuz bütün işleri kanuna uygun bir şekilde uygulayarak yerine getiririz.
  • Dedektif bulduğu verileri en ince ayrıntısına kadar inceler. Olayları aydınlatırken elde etmiş olduğumuz tüm verileri titizlikle inceler ve en ince ayrıntısına kadar gözden geçirerek önemli bilgileri ortaya çıkarırız.
  • Dedektif bulduğu kanıtları anlamlandırır. Bir dedektif bilgi ve deneyimiyle bulduğu kanıtları anlamlandırarak yeni kanıtlara ulaşabilir araştıracağı kişinin bıraktığı izleri en kısa sürede sonuçlandırabilir.
  • Dedektif bulduğu tüm sonuçları raporlar. Dedektif olarak danışanlarımıza tüm bulduğumuz kanıtları objektif bir şekilde sunarız. Bu raporlamayı iş sürecinde ara ara yaparken iş bitiminde sonuç olarak da yaparız.

Dedektif Ne İş Yapar?

Biz ne iş yaparız sorusuna cevap verecek olursak, kafanıza takılan bütün sorulara cevap arar ve tüm merak ettiklerinizi aydınlığa çıkarırız.

Acaba sevgiliniz aslında size kendini anlattığı gibi mi? Sevgiliniz sizi aldatıyor mu? Eşinizin ilk evliliği siz misiniz? Eşiniz sizi aldatıyor mu? Eşiniz sosyal hesaplardan karşı cinsle görüşmeler yapıyor mu? Devam etmekte olan bir davanız için yeterli delile sahip değil misiniz? Adres tespiti yaptırarak içinizi rahatlatmak mı istiyorsunuz? Özel mülkünüzde bilmediğiniz sizi izleyen kamera var mı? Dinleme cihazlarıyla dinlenildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Farklı bir şehirde sizden uzakta üniversitede okuyan çocuğunuzun size bazı gerçekleri söylemediğini mi düşünüyorsunuz?

İşte dedektif bu sorularınızı cevap aramak için araştırma hizmeti sunar.

Dedektif ne iş yapar sorunuza madde madde daha detaylı bilgi verelim. 

1-Eş Takibi

Eş takibi günümüzde oldukça fazla talep edilen hizmetlerden bir tanesidir. Bunun başlıca sebeplerinden birkaç tanesi sosyal medya kullanıcılarının sanal alemde kendilerini haddinden fazla rahat hissetmeleri. Tabi hiçbir zaman yakalanmayacakmış gibi düşünmeleridir.

Bununla birlikte maalesef günümüzdeki insanların doyumsuz olmaları eş takibi hizmetinin sebeplerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bu nedenle çokça talep başvurulan bir hizmettir. Alanında uzman ve yetkin bir dedektif hukuka uygun şekilde içinizdeki şüpheleri yok edecek kanıtları size sunar. Daha fazlası için tıklayın.

2-Boşanma Davalarında Delil Bulma

Bildiğiniz üzere çekişmeli boşanma davaları oldukça uzun bir sürede karara bağlanmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu süre içerisinde psikolojik yıpranmalar, maddi kayıplar ve manevi boşluklar kişiyi oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm bu sorunlarla karşılaşmamak ve en kısa sürede boşanma davanızı sonuçlandırmak için sağlam delillere ihtiyacınız vardır. Bunun için alanında yetkin bir dedektif boşanma davalarında delil bulma konusunda profesyonel bir destek verecektir. Böylece davanız en kısa sürede sonuçlanacaktır. Daha fazlası için tıklayın.

3-Velayet Davalarında Delil Bulma

Eşinizden boşanmak istiyorsunuz ama çocuğunuzu düşünerek boşanma işlemini erteliyorsunuz veya cesaret edemiyorsunuz. Ya da boşanma davasının sonucunda çocuğunuzun velayeti eşinizde kaldı ve siz dava açarak çocuğunuzun velayetini almak istiyorsunuz fakat bunu tek başınıza başaramıyorsunuz. Bu ve bunun gibi durumlarda velayet davalarında delil bulma oldukça önemlidir ve davayı kazanmanızda bire bir etkilidir. İyi bir dedektif velayet davasında kanıt olarak nitelendirilecek tüm delilleri sizler için toplayıp davada elinizin güçlü olmasını sağlayarak davayı kazanmanızı sağlar. Daha fazlası için tıklayın.

4-Adres Tespiti

Dedektiflik hizmetlerimiz içerisinden oldukça talep gören hizmetlerimizden bir tanesi adres tespiti hizmetidir. Bu hizmetimizde bazen kurum veya kişiler kendilerini dolandıran kişileri aratmakta, bazen insanlar kayıp aile fertlerini ya da arkadaşlarını bulmak için bu hizmeti kullanmaktadırlar. Daha fazlası için tıklayın.

5-Öğrenci Takibi

Öğrenci takibi genelde aileler tarafından aileden uzakta yaşamakta olan öğrencilerin ne durumda olduğunu araştırmak için kullanılmaktadırlar. Maalesef günümüzde dışarıdaki ortamlar çok bozulmuştur. Kötü arkadaşlar ve sonrasında gelen anormal davranış değişiklikleri ebeveynler tarafından fark edilemiyor. Fark edildiğinde ise çok geç oluyor. Ailesinden uzakta farklı bir şehre giden ya da aynı şehirde olsa bile daha çok arkadaşlarıyla dışarıda vakit geçiren çocuklar bu tarz kötü insanların ağına düşerek hayatını karartabilmektedir. Çocuğunuzun çevresinden haberdar olmak, nerede ne yaptığını öğrenmek için dedektiflerin verdiği bu hizmet oldukça önemlidir. Daha fazlası için tıklayın.

6-Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik bir insanın hayatında alabileceği en önemli kararların başında gelmektedir. Eş adayınız size şimdiki veya daha önceki hayatı hakkında ne kadar doğru söylüyor emin değilseniz bu konuda profesyonel bir yardım almak, aklınızdaki tüm şüpheleri gidermek hayati önem arz eder. Bir dedektif aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilecek bilgi erişim ağına sahiptir. O kişinin tüm geçmişini, soy ağacını, ilişkilerini önünüze koyabilir. Evlilik öncesi araştırma hizmeti için dedektiflere oldukça sık başvurulmaktadır. Daha fazlası için tıklayın.

7-Personel Araştırması

İşe alınmak üzere başvuruda bulunun insanların hakkında bazı bilgilere önceden sahip olmak firmalar açısından hem can güvenliği riski yaşamamak hem de yanlış personelin işe alınmasıyla ortaya çıkacak emek, zaman ve para kaybını yaşamamak için oldukça önemlidir. İşe başvuran personel adayının ne kadar doğru bilgi sunduğunu öğrenmek için firmalar sık sık dedektiflerden personel araştırması hizmeti almaktadırlar. Daha fazlası için tıklayın.

8-Kamera ve Dinleme Cihazı Tespiti

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişisel gizlilik endişe verici bir konu olmaya başladı. Artık bırakın otel odalarını kendi evimizde bile rahat olmayabiliriz. Kulağa biraz paranoyakça gelse de kameraların ses dinleme cihazlarının başrolde olduğu çok sayıda olay yaşanıyor. Bunların tespitini kendi başımıza yapmak gerçekten çok zordur. Bunun için dedektifler bu konuda oldukça bilgili ve deneyimli kişilerdir. Kamera ve dinleme cihazı tespiti hizmeti de sunmaktadırlar. Daha fazlası için tıklayın.

9-Gizli Müşteri Çalışması

Personeller acaba şirket politikalarına uygun bir şekilde mi davranıyor yoksa yoksa müşteriye keyfi mi davranıyor? İşte bunu anlamanın en etkili yolu gizli müşteri çalışması uygulamasıdır. Dedektifler firmalar için personellerin düzgün çalışıp çalışmadığının kontrolünü de yapmaktadırlar. Yetkin bir kişi tarafından yapılan bu kontrol sonunda verilen düzgün bir raporlama firmaları çok büyük zarardan kurtarabilmektedir. Daha fazlası için tıklayın.

Paylaş