Dedektif nasıl tutulur adım adım ne yapacağınızı bu yazıda anlatıyoruz. Bir dedektif tutma ihtiyacınız olursa sırayla aşağıdaki adımları yerine getireceksiniz.

  1. Dedektif tutma ihtiyacınızı belirleyin
  2. Dedektif araştırması yapın
  3. Durumunuzla ilgili bilgi verin
  4. Durumunuzun analizi ve araştırma
  5. Araştırma sonucunun değerlendirilmesi

Bu adımların her biri ne anlama geliyor tek tek inceleyelim.

1.  Dedektif tutma ihtiyacınızı belirleyin

Gerek dışarıdaki herhangi biri, gerek avukatlar, gerekse özel ve kamu kurumları herkes özel dedektiflere sıkça başvurmaktadırlar. Bir firma işe alacağı kişi hakkında araştırma yapmak, bir kişi eşini takip ettirmek, bir avukat delil ihtiyacı için başvurabilmektedir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Dedektif veya Özel Dedektif -her iki terim de dedektif için kullanılır- sizler için araştırma yaparak bilgi toplayan özellikle mahkemelerde delil olabilecek bilgileri toplayan bireylerdir. Bu hizmeti kanunlara uygun bir şekilde vermek zorundadırlar. Böylece daha sonra oluşabilecek yasadışı bir durumlardan sizi korumuş olurlar.

Özel dedektif tutma kiralama konusunda bir tereddütünüz varsa asla çekinmeyin. Dedektif tutmak son derece yasaldır. Bu konuyla ilgili foxdedektiflik.com/dedektif-tutmak-suc-mu-yasal-mi yazımızı okumanızı öneririz.

Neden dedektif tutmak istiyorsunuz? Probleminiz nedir bunu bir dedektif çözebilir mi?

Dedektifler bir kişi hakkında normal bir insanın elde edemeyeceği bilgileri elde edebilen ve tecrübeleriyle bulguları yorumlayabilen insanlardır. Bunu sadece takiple yaptığını düşünmeyin. Öyle olsa herkes yapabilir, dedektife ihtiyaç olmazdı. Dedektifler birçok konuda çözüm sunmaktadırlar.

Hangi Konularda Dedektif Hizmeti Alabilirim?

Genel olarak bir dedektife en çok başvurulan konular şunlardır:

Eş takibi, boşanma davası delil toplama, velayet davası delil toplama, adres tespiti, öğrenci takibi, evlilik öncesi araştırma, personel araştırması takibi, kamera ve dinleme cihazı tespiti ve gizli müşteri çalışması

Siz de bu ve benzer konulardan birinde bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ve tek başınıza işin içinden çıkamayacağınızı düşünüyorsanız bir dedektif ihtiyacınız var demektir.  

2.  Dedektif araştırması yapın

Probleminizi belirlediniz. Bir dedektif tutmaya karar verdiniz. Peki hangi dedektif? Bu soruya foxdedektiflik.com/dedektif-tutarken-nelere-dikkat-etmeliyiz  yazımızda cevap verdik. Dedektif tutmadan önce mutlaka bu yazımıza göz atın.

Dışarıda çok fazla sahte dedektif var. Özel bilgilerinizi herkesle paylaşmayın. Bir dedektifin güvenilir olup olmadığını anlamak için https://foxdedektiflik.com/dedektife-guvenilir-mi yazımızı da inceleyebilirsiniz. Dedektif araştırması yapmak ve doğru dedektifle çalışmak en çok dikkat etmeniz gereken aşamadır.

3.  Durumunuzla ilgili bilgi verin

Doğru dedektifi bulduktan sonra dedektifin web sitesindeki iletişim numarası üzerinden telefonla görüşme yaparak durumunuzla ilgili bilgi verin sorularınızı yöneltin. Fox Dedektiflik olarak ücretsiz bir şekilde sorularınıza cevap vermekteyiz. Soru sormak veya danışmak için dedektiflik bürosuna herhangi bir ücret ödemeyiniz.

Ayrıca dedektiflik bürosunun adresine giderek yüz yüze görüşme yapmanızı şiddetle öneririz. Sabit bir adresi olmayan sadece bir web sitesi kurarak bir kaç telefon bilgisi ile sahte dedektiflik yapan bir kişiye denk gelebilirsiniz dikkat edin.

Nasıl Dedektif Tutabilirim?

Probleminizi dinledikten sonra Fox Dedektiflik olarak size en uygun çözüm yolunu sunarız. Kabul etmeniz durumunda probleminizi çözmek için hizmete başlarız.

Tüm haklarınız tarafımızca saklı tutulur, hizmet süreci boyunca bilgileriniz gizli tutulur ve hizmet sonrasında da imha edilir. Gizlilik ilkelerini ön plana alarak hizmet veririz.

4.  Durumunuzun analizi ve araştırma

Karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra konusunun uzmanı dedektif tarafından sorununuz analiz edilir. Dosyanız enine boyuna incelenir, analizi yapılır ve durumunuza uygun bir strateji belirlenir.

Verilen bilgiler ışığında gerek saha çalışmaları gerekse teknolojik imkanlarla araştırma yapılarak bir zaman planlaması ile istenen bilgilere ve delillere ulaşılır.

5.  Araştırma sonucunun değerlendirilmesi

Analiz ve araştırma safhasında edinilen bilgiler bu aşamada değerlendirilerek sonuçlar ortaya çıkarılır ve başvuran kişiye rapor halinde sunulur. Yapılan çalışmalar ilgiliye teslim edildikten sonra konuyla ilgili eldeki tüm bilgi ve belge imha edilir.

Daha fazlası için Fox Dedektiflik olarak bize günün her saati ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Paylaş