ogrenci-takibi

Öğrenci Takibi Nedir?

Öğrenci takibi, okul sebebi ile uzak kaldığınız çocuklarınızın ne tür alışkanlıklara sahip olduğunun, hangi kişilerle arkadaşlık ettiklerinin, nerelere gittiğinin araştırılarak size rapor halinde ayrıntılı sunulmasına denir.

Çocuğumu takip ettirmek istiyorum? Öğrencimi takip ettirmek istiyorum? Çocuğumun kötü alışkanlıkları var mı? talepleriyle dedektiflik ofisimize gelen veliler, çocuklarının tanımadıkları ve bilmedikleri kötü alışkanlıga sahip insanlarla arkadaşlık etmeye başladıklarını öğrendiklerinde büyük şaşkınlık geçiriyorlar.

Bu kötü alışkanlıklar; madde bağımlısı kişiler, farklı amaç güden kişiler vs olabilmektedir. Çocuğunuzun bu tür alışkanlığa sahip kişilerle arkadaşlık içerisinde olduğunu düşünüyor ve olacaklardan korkuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Böylelikle çocuğunuzu sizin için izler ve kötü alışkanlıklardan ve kötü alışkanlığı olan şahıslardan uzak tutmanızı sağlamış oluruz.

Öğrenci Takibi Neden Yapılır?

Çocuklarımız bizlerin geleceği olduğu için, onlara değer verdiğimiz ve onları kötülüklerden korumak için anne ve babaları olarak öğrenci takibi yaptırırız. Ana rahmine ilk düştüğü andan itibaren korumak kollamak yetiştirip ülkesine ve ailesine yararlı bir insan olması için uğraştığımız çocuklarımız donmamış bir beton gibidir. Üzerine ne düşerse ondan bir iz kalır.

Zararlı maddelere ulaşımın kolay olduğu, denetimsiz sosyal medyada her şeye çok kolay erişilen bir ortamda yetişmeleri çocuklarımızı onlara fark ettirmeden denetlemeyi gerektiriyor.

Ülkemizin çeşitli yerlerinden büyük şehirlere gelen ve orada yaşayan çocuklarımızın çeşitli hilelerle farklı guruplar tarafından kullanıldığı gerçeğini de göz önünde bulundurmak suretiyle şüphe arz eden durumlarda öncelikle kolluk kuvvetlerine ya da özel dedektiflere müracaat etmeniz ileride yaşayacağınız muhtemel bir olayın önüne geçecektir.

Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

Dedektiflik ofisimize gelerek yapacağınız sözleşme ve çocuğunuzla ilgili bilgi vermeniz ile öğrenci takibi başlar.

Öğrenci takibini konusunda uzman çocuk şubede çalışıp emekli olmuş dedektif arkadaşlarımız marifeti ile yapılmaktadır. Bu dedektiflerimiz daha önce bu görevlerde bulundukları öğrenci takibinde çocuğun bir sonraki hamlesini tahmin edebilmekte ona göre strateji geliştirmektedir.

Öğrenci takibinin nasıl ve kaç gün süre ile yapılacağı konusunda sizi bilgilendirdikten sonra izlenecek yol belirlenir. Bunlar fiziki ve sanal takiptir. Takip esnasında aile ile görevli dedektif arasında sürekli bağlantı içinde olunur.

Öğrenci takibinin hafta sonu da dâhil olmak üzere toplamda yedi gün yapılması tavsiye edilir.

Öğrenci takibinde yapılan fiziki takip (servis kullanmıyor ise) öğrenci evden çıkıp tekrar eve dönene kadar devam eder.

Dedektiflerimiz öğrenci takibinde çocuk evden çıktıktan sonra okula kadar olan yol güzergâhında bulunan öğrencinin uğradığı kafe vb. yerleri not eder.

Yol üzerinde konuştuğu kişiler, birlikte okula gittiği arkadaşları tespit edilir. Okul içerisinde öğrenci takip edilmez. Okul çıkışı aynı yol izlenerek eve dönene kadar tüm hareketleri dedektiflerimiz tarafından kontrol altında tutulur.

Takip edilen öğrenci eğer okula gitmesi gerekirken farklı bir yere gitmişse durum dedektiflerimiz tarafından aileye bildirilir gittiği adresi tespit edilir. Burada amaç istenmeyen bir yer olacağı gibi ailenin bildiği bir yer olabileceğidir.

Bir diğer öğrenci takibi ise dijital yolla yapılan takiptir bu tür öğrenci takibine de aile karar verir öğrencinin kullanmış olduğu dizüstü bilgisayarı, tablet, cep telefonu gibi cihazlara lisanlı takip programı yüklenerek dijital takibi yapılır. Bu programlar yasal olup konusunda uzman kişiler tarafından satın alınarak yüklenmektedir.

Öğrenci Takibinde Sonuç

Öğrenci takibi süresince her ne kadar aile ile dedektiflerimiz arasında devamlı iletişim kurulmuş olsa da elde edilen bilgi ve belge dışında öğrencinin bizzat takibinde bulunan özel dedektiflerimiz sonucu ve öğrencinin içinde bulunduğu durum ile ilgili kanaatlerini de bildiren bir rapor hazırlar ve aileye teslim eder.

İçinde yaşadığımız sürekli gelişen ve değişen dünyada çocuklarımızı korumak çok önemlidir arkadaşlık ettiği insanların kim olduğundan emin olamayacağınız bu devir, çocuklarımızı içine çekmeyi bekleyen bir girdap gibidir.

Fox Dedektiflik öğrenci takibinde bu durumlara düşmeden çocuklarımızı korumayı, ebeveynlerine bilgi vermeyi amaçlar. Öğrencilerimizin ani değişen ruh halleri var ise; derslerindeki başarısı olumsuz yönde gidiyor ve karakterinde değişiklik gözlemliyorsanız sizin de bir dedektife başvurma zamanınız gelmiş demektir.

error: Content is protected!
WhatsApp chat
Call Now Button