Personel Araştırması ve Takibi

Personel Araştırması ve Takibi Nedir?

Personel araştırması ve takibi, bir kuruma alınacak aday kişi veya kurum içindeki bir çalışan hakkında kendi takip ve araştırma yöntemlerimizle hukuka uygun şekilde detaylı bilgiler ve belgeler sunulmasıdır.

Personel Araştırması ve Takibi Neden Yapılır?

Personel araştırmasının ve takibinin ana nedeni firmanızın ve çalışanlarınızın maddi ve manevi güvenliğini ve huzurunu sağlamaktır.

İnsanlar genelde sahip olduğu yetenekleri ve başarıları olduğundan daha fazla göstermeye meyillidir. Söz konusu bir iş veya önemli bir pozisyon ise yanlış beyanlar, yalan referanslar ve hatta sahte evraklar bile söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durumda bazı araştırma ve takiplerde bulunmak, sizi olası bir aldatma durumundan kurtaracaktır.

Fox Dedektiflik olarak işe alacağınız personeli sizin için özenle araştırıyor hakkında detaylı bir rapor hazırlıyoruz. Böylece potansiyel adayı gönül rahatlığıyla işe alabilir yada reddebilirsiniz.

Personelin araştırması ve takibi hizmeti ile mevcut personelleriniz arasında şüphe duyduklarınızın yaptıkları eylemlerden emin olmanızı sağlar çürük yumurtaları tespit edip şirketinizden ayıklayabiliriz.

Personel Araştırması ve Takibi Nasıl Yapılır?

Fox Dedektiflik, işe alacağınız veya halen firmanız da çalışan personelin gerek iş, gerekse aile ortamlarını, sabıka durumlarını varsa adli vakalarını araştırarak size sunmayı bunların dışında işe girmek için verdiği bilgilerin ne kadar doğru olduğunun tespiti için çalışma yapar. Ayrıca işe alınacak personelin geçmişte nerelerde hangi pozisyonlarda çalıştığını daha sonra bu işyerlerinden ayrılış nedenlerini araştırır sizlere rapor halinde sunarız.

Diğer yandan siber suçlar konusunda uzman dedektiflerimiz şüphelendiğiniz personelin kullandığı ya da diğer personelin kullandığı bilgisayar, dizüstü bilgisayarı ile yapılmış yazışmaları veya işyerine ait GSM cihazları ile yapılmış, görüşmelere ait numaraların, geriye doğru taramasını yapmaktadır.  Buna ek olarak sizin bilginiz dışında yüklenmiş casus yazılımların tespiti ve etkisiz hale getirilmesi de sağlanmaktadır.

Personel Araştırması ve Takibi Ne Sağlar?

Personel araştırması ve takibi, aday personeli işe almadan size sağlayacağı faydaları ya da zararları önceden görmenizi ve ona göre önlem almanızı sağlar.

Personel araştırması ve takibi olayının ikinci kısmında ise kuşkuyu elden bırakmak tehlikeyi davet etmektir felsefesinden hareketle firmanız içerisinde bulunan çürük yumurtaları ayıklamak için çalışmalar yapmaktayız.

Personel Araştırması ve Takibi Ne Kadar Süre ile Yapılır?

Personel araştırması ve takibi yapılması süreklilik arz etmelidir. Bunda amaç ilk başlarda normal giden çalışmanın bir süre sonra çeşitli nedenlerle (kıskançlık, çekememezlik pozisyon atlama) gibi karşısında kendisine rakip gördüğü diğer bir personeli ekarte etmek için firmanın zararına olduğunu bile bile de olsa onun işlerini baltalamak için yapıldığı da sık görülen olaylardır.

Fox Dedektiflik olarak istenildiği takdirde personelinizin işe girdikten sonra edinilmiş mal varlıklarının araştırmasını mevcut hukuk kuralları içerisinde yaparak sizlere rapor halinde sunar

Personel araştırması ve takibi konusunda dilediğiniz zaman dedektiflik büromuzu arayabilirsiniz.

WhatsApp chat
Call Now Button