Adres Tespiti Nedir?

Adres Tespiti, aranılan kişiler için yapılan yer tespit etme çalışmasıdır. İnsanlar yada kurumlar izini kaybettiren alacaklılarını borçlularını ya da kaybedilen aile bireylerini, arkadaşlarını, yakın dostlarını, aramak için bu işleme başvurur. Hatta aranılan kişiler arasında dolandırıcıların adresleri de yer alabilir.

Adres Tespiti Hangi Durumlarda Yapılır?

 • İnsanlar yaşadıkları kayıplarını bulabilmek için adres tespitine başvurur.
 • Çeşitli davaları bulunan insanların yerlerini öğrenebilmek için yapılır. Bu davalar arasında icra, nafaka, boşanma ve ceza davaları yer alabilir.
 • Teknolojinin günümüzde iyice ilerlemesiyle pek çok dolandırıcılık ortaya çıkmıştır. Bunlar arasında en önde geleni siber suçlardır. İşte insan dolandırıldıkları kişilerin adreslerini de bulabilmek adına başvurur.
 • İzini kaybettiren kişilerin oturduğu yerin tespiti, mal varlığının tespiti ve iş yerinin tespiti yapılabilmesi için de adres tespitine ihtiyaç duyulabilir.

Adres Tespiti Nasıl Yapılır?

Adres tespitini günümüzde en çok yapanlar genelde özel dedektiflerdir. Başvuruyu yapan kişilerin dedektif firmalarının güvenilirliği ve uzmanlığı konusunda araştırma yapmasını şiddetle öneririz. Aksi takdirde piyasada bolca bulunan bir sahte dedektifle ile paylaştığınız bilgiler aleyhinizde kullanılabilmektedir. Dedektifin güvenilir olup olmadığını anlayabilmenizi sağlayacak foxdedektiflik.com/dedektif-tutarken-nelere-dikkat-etmeliyiz ve foxdedektiflik.com/dedektife-guvenilir-mi yazılarımıza muhakkak göz atın. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra biz dedektifler adres tespitini nasıl yaparız hemen bahsedelim.

Adres tespiti yaparken genelde şu aşamaları takip ederiz:

 • İlk olarak başvuruyu yapan kişilerden gerekli olan çeşitli belgelerin imzalaması istenir. Aranan kişiyle ilişki, adres tespiti yapılma nedeni vb. bilgiler.
 • Sonra adresini tespit etmek istediği kişi ile ilgili gerekli bilgiler alınır.
 • İş yerinin adresi, önceki ikamet ettiği yerin adresi vb. olarak elde edilen bilgiler ile işleme başlanır.
 • Bilgiler yeterli gelmediği takdirde kullanılan sosyal medyalar bilgisayarın IP adresi ve telefon numaralarına bakmak gibi yöntemlerle yeterli bilgiye ulaşılmaya çalışılır.
 • Daha sonra çeşitli teknikler kullanılarak araştırma başlatılır. Fox Dedektiflik kurucusu M. Latif KARLAR eski emniyet mensubu olduğu için bu konuda son derece uzmandır.
 • Eldeki tüm bilgiler ışığında geniş bir araştırma yapılarak aranan kişini adres tespiti yapılır.
 • Elde edilen bilgiler, dedektif raporları ve bütün ipuçları bir dosya halinde başvuruyu yapan kişiye teslim edilir. Bilgiler kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Adres tespiti genelde izini kaybettiren insanlar için yapıldığından burada aranılan kişiyle yakınlık derecesi işimizi kolaylaştıran en önemli etkendir. Kan bağı, iş arkadaşlığı vb. yakınlıklar adres tespitinin başarıyla sonuçlanmasında yeterli olacaktır.

Adres tespitinde, bir çok kişiye yardım ettiğimiz gibi sizin de aradığınız kişiye ulaşmanızda yardımcı olabiliriz. Fox Dedektiflik olarak günün her saati bize ücretsiz olarak danışabilirsiniz. Foxdedektiflik.com/adres-tespiti sayfamıza girip konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Paylaş