Gizli müşteri nasıl olunur? sorusuna verilecek en basit cevap iş ilanlarına başvurarak, özel anlaşmalar yaparak ya da kendinizi tanıtarak diyebiliriz. Genel olarak bakıldığında günümüzde kullanılan en mantıklı part time iş olarak görülen bu alan için hizmet vermek isterseniz kariyer sitelerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Diğer tavsiyelerimiz için alt başlıklarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Araştırma Firmalarının Personeli Olarak

Hali hazırda onlarca firma farklı alanlarda firmalar için özel araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmalar anket, form doldurma, gizli müşteri çalışmaları gibi aktarılabilir. Bu tür firmalara ile birebir iletişim kurabilir ve gizli müşteri ihtiyaçları olup olmadıklarını sorabilirsiniz. Peki bu süreç nasıl işler? Dilerseniz gelin bir miktar maddeleyerek açıklamalarımızı hızlıca yapalım.

  1. Google yada herhangi bir arama motorunu kullanarak gizli müşteri firmaları, araştırma şirketleri gibi aramalar yaparak ilgili firmalarla iletişim kurabilirsiniz.
  2. Gizli müşteri personeline ihtiyacı olan bir araştırma firmasını fark ettiğinizde kendinizden bahsedebilir yada cv gönderebilirsiniz.
  3. Kabul edildiğiniz takdirde sizlere gönderilen günlük yada aylık plana göre firmaları ziyaret ederek size verilen işlemleri uygularsınız.

Firmaların Özel Anlaştığı Kişi Olarak

Firmaların çoğu araştırma şirketleriyle anlaşmak yerine kedi firma bünyeleri adı altında kariyer sitelerine ilan çıkarak bu arayışlarını bizlere belirtmektedirler. Bu ilanları görerek gizli müşteri nasıl olunur? sorusuna kendinizce verdiğiniz cevaplara uygun bir niteliklte hazırladığınız cvnizi göndererek bu işlemi halletmiş olur ve belki de gelen teklifleri değerlendirerek bir part time iş sahibi olmuş olursunuz.

Bağımsız Hizmet Veren Bir Gizli Müşteri Olarak

Kendinize bir internet sitesi açarak, sosyal medya hesaplarıyla belirli zamanlarda paylaşımlar yaparak bireysel yada geleneksel olarak hizmet verdiğinizi bildiren bilgiler yayabilir. Bu yaymış olduğunuz bilgiler ışığında reklam çalışmaları yapabilir ve kendinize müşteriler bulabilirsiniz.

  • Firmalara tek tek mail atabilir ve bireysel olarak gizli müşteri çalışması yaptığınızı belirtebilirsiniz.
  • Sosyal medya hesapları açarak reklam çalışmaları yapabilirsiniz.
  • Gazetelere minik küpürlere verilen uygun fiyatları reklamlara reklam harcaması yapabilirsiniz.
  • Yerel bölgesel radyolara uygun fiyatlara reklam verebilirsiniz vb.

Yukarıda ki tekniklerden herhangi birini kullanarak gizli müşteri olma kariyerinize kolayca başlayabilir ve firmalar için çalışmalar yapabilirsiniz.

Paylaş